Noderīga informācija par zāģmeteriāliem
Kā rodas neapzāģēti dēļi?
Uzņēmums SIA GM Ozols saviem klientiem piedāvā iegādāties dažādu koka sugu neapzāģētus dēļus. Šāda tipa dēļi būs piemēroti tālākai apstrādei un izmantošanai galdniecībā, mēbeļu un citu koka izstrādājumu ražošanā. Neapzāģēti dēļi ir cenas ziņā draudzīgāki, kā arī tiem ir plašākās izmantošanas iespējas, arī neapstrādātiem. Celtniecības vajadzībām, konstrukciju un stiprinājumu veidošanai. Neapzāģēti dēļi ir lielisks materiāls, kas izmantojams gan pirms to apstrādes, gan arī pēc.
Cietkoksnes (ozola, oša) dēļi
Uzņēmums GM Ozols piedāvā cietlapju koksnes – ozola un oša zāģmateriālus – izsmalcināta tekstūra un krāsa, kas vienmēr ir modē. Ozols ir viens no izturīgākajiem kokmateriāliem un kalpos jums gadu desmitiem ilgi. Piedāvājam arī dažādas kvalitātes apstrādātus un neapzāģētus oša koka dēļus, tieši jūsu vajadzībām. Oša koka dēļus iespējams izmantot mēbeļu ražošanā un citu koka detaļu izgatavošanā. Oša koka dēļiem ir skaista krāsa, kā arī tas ir noturīgs pret mehāniskiem bojājumiem.
Kā pareizi uzglabāt kokmateriālus?
GM Ozols ir profesionāļi kokmateriālu tirdzniecībā un uzglabāšanā. Uzglabājot kokmateriālus, tiem jābūt sakrautiem ar starplikām, un pakām jābūt sastīpotām. Jānodrošina laba paku vēdināšanās. Ja zāģmateriālus plānots uzglabāt ilgāk, vēlams tos pārklāt un pacelt virs zemes, lai gaiss varētu brīvi cirkulēt zem zāģmateriālu pakām. No apkārtējās vides ietekmes obligāti ir jāpasargā arī apdares, grīdas dēļi un žāvēts materiāls. Tādējādi kokmateriāls tiks labi ventilēts, neattīstīsies pelējums vai neparādīsies no jauna mitrums.
Kas ir zilējums, un vai tas ir kaitīgs?
Ja kokmateriālus, īpaši skuju koku koksni, nepareizi žāvē, kavējot gaisa apmaiņu, tā siltā laikā ātri sazilē, uz koksnes attīstās to krāsojošās sēnes, arī pelējums. Kokmateriāliem žūstot, sēņu attīstība palēninās un, ja mitrums ir mazāks par 30%, sēnes vairs vispār neattīstās. Šīs sēnes koksni noārda maz – ilgstošas iedarbības rezultātā svara zudumi ir apmēram tikai 2–3%, kas nesamazina koksnes mehānisko izturību, bet tikai pasliktina tās dekoratīvās īpašības. Lai no tā izvairītos, koksnei nepieciešama pareiza žāvēšana, kā arī jānodrošina pareiza koksnes uzglabāšana.